Πάντα δίπλα στην τοπική κοινωνία η εταιρεία Σ. Μεντεκίδης Α.Ε. και το φυσικό μεταλλικό νερό ΔΙΟΣ προχώρησε σε δωρεά 3.000 ιατρικών μασκών στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης. Εκτός από τις μάσκες η δωρεά περιλαμβάνει και αναλώσιμα υλικά απαραίτητα στη διαδικασία διασωλήνωσης και υποστήριξης σε οξυγόνο. Στη μάχη για την αντιμετώπιση της πανδημίας του covid-19 η προστασία και η βοήθεια του ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού δεν είναι απλά προτεραιότητα, είναι υποχρέωση.
![Δωρεά στο Νοσοκομείο Κατερίνης Δωρεά στο Νοσοκομείο Κατερίνης](https://www.dios.gr/wp-content/uploads/bfi_thumb/dummy-transparent-p43hn2ss18jkolv7mqtdoacjz7em1snmgy5umzbxag.png)